Dočasný blog, dočasná náhrada za stránky sansai.cz

úterý 5. ledna 2010

Novoroční keramická seance


Návštěva Oty a Ondry spočívala nejen v diskusi o bonsajích, ale především v tvorbě keramiky.
Bylo to pro mě přínosné, neboť jsem si zkusil první misky "v ruce" - dotažené do konce. Dříve jsem udělal pár freestylových doplňkovek jen v ruce, ale teď jsem stvořil dva chawany, na kterých je vidět už jiná práce než na "odfláknutých" doplňkovkách. Co mě dostalo nakonec - zkusil jsem si konečně misku vyřezanou z bloku a poté zevnitř vydlabanou. Malou šestibokou. Nemohl jsem se udržet a po odjezdu obou pánů :-) jsem musel pokračovat. Vznikly ještě další pidi šestiboké a první "skutečně" lotosovitá miska.
Musím přiznat, že jsem zíral na Otu, co "jen tak z ruky" dokáže vytvořit. Asi bych na to nervy neměl a musel bych to obejít přes nějaké pomocné kopyto - nebo vlastně tady, v případě kulatých misek, bych se snad začal učit na tom hrnčířském kruhu...
Měl jsem tu i malé intermezzo s japonštinou, to když jsem učil kluky psát jejich přezdívky - Ondra jako (již odedávna) Gonga, pro Otu jsme museli vyhledat hlaváčka, Fukujusou (fukudžusó) je skutečně hlaváček jarní, Adonis vernalis. Podpis tak má komplikovanější než Gonga.
1 komentář:

  1. já chci taky přezdívku!!!:-)
    jinak tě musím pochválit misky jsou parádní, teda vás všechny

    OdpovědětVymazat